Úterý, 21. října

Dnešní úplněk a zatmění Měsíce.

369L-pozorovatelka 25.4.2013

Dnes ve 21.57 nastane úplněk - Slunce a Měsíc budou v opozici.

Tentokrát to bude úplněk mezi Sluncem v Býku a Měsícem ve Štíru, bude tedy na jedné z nejnapjatějších os zvěrokruhu, neboť je to úplněk na ose život-smrt.

Na této ose se zároveň v současnosti nachází Venuše a hlavně Mars a Slunce v Býku a k nim v opozici stojí Saturn ve Štíru. K tomu Saturnovi ve Štíru se dnes přidá Měsíc.  

Dnešní úplněk tak bude obzvláště Marse a Saturna "aktivovat", bude tedy aktivovat dvě protichůdné energie: Na jedné straně vysoká akčnost (Mars) na druhé straně překážka (Saturn). A když akčnost naráží, výsledkem je konflikt a je jedno, jestli konflikt psychický nebo fyický (nebo obojí), také je jedno, jestli se skutečně manifestuje v nějaké objektivní situaci anebo je prožíván jenom subjektivně jako nějaký neklid či podivné pocity (to je různé a velmi individuální).

K tomu se ještě přidá částečné zatmění Měsíce.


Shrnuto:                                                                                                                Toto je jeden z nejkritičtějších úplňků v celém roce. Je značně konfliktní, ostrý, ohnivý, nehodový. Platí to už po celý den dnes a bude platit i po příští cca 2 dny. Zvláště opatrní by měli být Býci, Štíři, Vodnáři a Lvi, a to obzvláště narozeni v první dekádě. Ti ostatně už někdy od podzimu "dostávají" různá varování ke zpomalení, k řešení nějakých restů, event. pociťují různá omezení a těžkosti (je to velmi všeobecné a přijde na to, jak kdo, ale tohle ve vetšině případů pro všechna jmenovaná znamení platí).

Úplněk všeobecně je stav, kdy proti sobě stojí obě naše "Světla" - Slunce a Měsíc, a to stejnou silou, protože obě jsou z našeho pohledu stejně velká.  Zatímco Slunce představuje vědomí (to, co se kontrolovaně světu ukazuje ve dne), Měsíc symbolizuje podvědomí (to, kým člověk skutečně je uvnitř a co si říká o pozornost hlavně v noci, často i ve snech).  Proto

pokračování je nedostupné